Як вибрати плінтуса Коли мова заходить про ремонт підлоги та подальшого укладання підлогового покриття, виникає потреба в плінтусі. Плінтус – це необхідна деталь підлогового покриття, яка приховує багато недоліки (щілини, нерівності).

Перед тим, як купити плінтус, необхідно пам'ятати про те, що потрібно звертати увагу на фактуру стін, кольору і на саме підлогове покриття.

Якщо при виборі плінтуса ви будете більше звертати увагу на стіни, то вибирати їх потрібно тільки після чистової обробки. Так ви зможете не помилитися і підібрати оптимальний варіант.

При дерев'яному підлоговому покритті, природно потрібно звертати увагу на дерев'яні плінтуси. Найкраще, що виробник дерев'яної підлоги і плінтусів один. Тільки в цьому випадку ви можете бути впевнені, що відтінки підлоги і плінтусів будуть однаковими.

Щоб виконати монтаж плінтуса на інші підлогові покриття (лінолеум, плитка, ламінат та ін) плінтус вибирається після завершення всіх робіт з обробкою підлоги і стін.

Природно, що згідно із загальними правилами, плінтус повинен підходити до кольору підлогового покриття. Можна вибирати плінтус світліше або темніше підлогового покриття (на пару тонів). Плінтус з однаковим відтінком буде зливати з підлогою і ніяк не виділятися.

Підбирати плінтус за кольором статі зовсім не обов'язково, головне щоб він поєднувався з дверима або стінами. У дуже рідкісних випадках, плінтус може поєднуватися з кольором меблів.

Стосовно розміру плінтуса, то на його вибір повинен впливати висота стелі, розмір кімнати і кольору стін та підлоги. Так, наприклад, не варто використовувати вузькі плінтуса у великих приміщеннях і навпаки, використовувати великі моделі в дуже маленьких приміщеннях.

Також варто звернути увагу і на матеріал виготовлення. Наприклад, для ламінату вибирайте плінтуса з дерева або МДФ. Також дерев'яні аналоги підійдуть для паркету, масивної дошки та дорогого ламінату.