Меблі з дерева переваги і недоліки Кожна людина, облаштовуючи нове житло або ремонтуючи ладі, задається питанням: «які меблі брати?». В наш час для її виробництва використовується не тільки натуральна деревина, деревно-стружкові плити (ДСП), але і багато інші будівельні матеріали.

Кожен матеріал відрізняється достоїнствами і недоліками. Однак, людина розуміє, що «натуральна деревина» навіть звучить солідніше, а значить, її якість теж на висоті. І це правда, про що поговоримо в цій статті. Асортимент меблів з натуральної деревини доступний на цьому сайті - fama-kiev.com.

Меблі з дерева переваги і недоліки

Багато століть, а то й тисячоліття, основним матеріалом для меблевого виробництва служила саме натуральна деревина. Використовувалися не тільки доступні породи деревини, такі як сосна, береза, але і більш дорогі – горіх, бук, дуб і так далі. При необхідності, в основному, під замовлення, меблі виготовлялася з розкішних порід – палісандра, червоного дерева, ебенового дерева і інших сортів. На користь кожного дерева можна сказати, що воно унікальне й неповторне, відрізняється властивою фактурою малюнка, особливо в тому випадку, коли проходить певні обробки – полірується, морится, покривається лаком.

Чим меблі з натуральної деревини краще меблів з ДСП

У першу чергу варто сказати, що натуральна деревина є екологічно чистим матеріалом. А ось, якщо виробництво характеризується використанням деревостружкових плит, то тут в обов'язковому порядку мають місце бути різні просочення і склеювальні склади, і деякі з них містять шкідливі речовини. Наприклад, це може бути фенолформальдегидная смола.

Також варто зазначити, що меблі, виготовлені з натуральної деревини, особливо у тому випадку, коли у виробництві використовуються тверді породи – довговічна. При цьому відрізняється стійкістю до механічних пошкоджень.

До речі, меблі з натуральної деревини просто виглядати буде більш солідніше і привабливіше аналога з ДСП. Перебуваючи у приміщенні, вона доставить господареві естетичне задоволення.

При цьому, як би цього не хотілося, але меблі з натуральної деревини має і певні недоліки. Головний мінус полягає в тому, що її вартість вища від вартості меблів з ДСП. Навіть у тому разі, коли для її виробництва використовується сосна або береза. Якщо ж виробництво характеризується використанням більш розкішних порід, таких як дуб, бук, горіх, то різниця в ціні і зовсім буде суттєва. Що стосується меблів з палісандра або червоного дерева, то такі варіанти і зовсім доступні лише небагатьом.

Натуральна деревина, як би якісно її не обробляли, може мати деякі дефекти у вигляді сучків, внутрішніх порожнин («звили»), тріщин. З-за них зовнішній вигляд меблів погіршується, особливо в тому випадку, якщо дефекти розташовуються з тильного боку.

Крім цього, незважаючи на зносостійкість натуральної деревини, вона погано переносить вплив вологи, порівняно з виробами з ДСП. Якщо встановити таку меблі в регіоні з вологим кліматом, то велика ймовірність, що через певний час вона почне жолобитися.

Як підсумок, якщо ви не знаєте, яку меблі встановити у себе вдома, то слід ретельно вивчити всі достоїнства і недоліки кожного матеріалу. Якщо у господаря немає матеріальних складнощів і він може собі дозволити дорогу покупку, то звичайно, краще всього вибирати натуральний матеріал. В іншому випадку, краще всього відштовхуватися при виборі від не менш якісним, але при цьому доступною меблів з ДСП.