Будинок фірми Honka Blockhaus Саме це явище природи згадується при погляді на дерев'яний будинок фірми Honka Blockhaus

Багатьох приваблює житло з колод стінами, які гарантовано забезпечують комфортні умови проживання, затишну атмосферу всередині приміщень, екологічну безпеку.

Але при цьому відлякує одноманітність повторюваного рельєфу площин стін, їх небагата і тьмяна колірна гамма, які роблять такі будівлі найчастіше схожими одне на інше.

А між тим ці недоліки цілком переборні. www.postroil.com і неповторність бревенчатих будинків надають оригінальні архітектурні рішення, а також незвичайні обробка і деталі. І мова йде не про розкоші (на яку в наш час теж є попит — вона могла б знайти місце і тут), а про досить скромних, але витончених елементах композиційного та художнього оформлення.

Якщо навіть оглянути будівлю мимохідь, можна легко помітити ряд особливостей: вишукана обробка будинку, великі нестандартні трикутні слухові вікна на мансарді, засклені euro-dvery.ru і двері-вікна з козирками і віконницями в дитячих кімнатах і вітальні.

Оригінально оформлені і прилеглі ландшафтні композиції: екзотичне дерево серед величезних валунів — з одного боку будинку, камені і троянди на клумбах — з іншого.

Колірна гамма будинку небагата, але з витонченим переходом від сіруватою даху до голубуватим стін, білим дверей і вікон — в тон північному зимового пейзажу.

Будинок фірми Honka Blockhaus
Особлива прикраса будинку — фронтонний фасад, який і нагадує про незвичайне явище природи — північному сяйві.

Подібний ефект може бути створений і всередині будинку завдяки оригінальному по формі мансардного вікна, пропускающему світло вуличного ліхтаря. Цікава комбінація на фронтонному фасаді: горизонтальні лінії на нижньому поверсі в поєднанні з вертикальними на мансардному.

Цікаво об'ємно-планувальне рішення будинку (див. план). Так, наприклад, обидві дитячі кімнати розташовані не на мансардному, як зазвичай, а на нижньому поверсі. Кожна з них має вихід на невелику відкриту площадку для ігор, а через неї — на терасу і в сад.

На протилежній стороні, через коридор, передбачена укомплектована (з туалетом) ванна для дітей. З тамбура через коридор можна потрапити у вітальню, має «другий світ» і сходи на мансарду.

Будинок фірми Honka Blockhaus

Розташування сходів — нестандартне. Зазвичай її влаштовують у вхідній зоні будинку. Тут же вона передбачена у вітальні і служить елементом оформлення інтер'єру. Між вітальнею і кухнею — широкий відкритий отвір в перегородці без дверей. Збоку будинку — майстерня-комора, увійти в яку можна через двері з боку саду або з гаража.

Своєрідна зона відпочинку на мансардному поверсі. Цей поверх — тільки для батьків. Перше, що викликає інтерес, - це галерея, з якої видно всю вітальня. Тут же можна обладнати і кімнату для гостей.

Погляд приковує до себе трикутне слухове вікно. З галереї можна потрапити в спальню і ванну. Остання — це не тільки приміщення, де можна прийняти ванну або душ. Поруч обладнана сауна, де можна розслабитися, відпочити після напруженого трудового дня.

Наявність відкритих місць відпочинку на нижньому поверсі дозволило відмовитися від споруди балконів. Однак комфорту від цього не поменшало.

При бажанні забудовник може зробити на мансарді один або навіть два балкона, різні слухові вікна або еркер на цьому місці.

Увагу забудовників приваблює не тільки індивідуальність будинку, але і його екологічна чистота. В якості основного будівельного матеріалу використані оциліндровані колоди O190 мм з сосни і дошки перетином 50x140 мм.

Технічні характеристики

Габаритні розміри — 10,3x13,6 м.
Площа: нижнього поверху -112,5м2,
мансардного - 77,4 м2.
Конструкція стін: на нижньому поверсі - рублена,
на мансардному - дерев'яна каркасна з теплоізоляцією.
Обшивка фасадного фронтону — вагонка.
Товщина зовнішньої стіни (колоди) - 19,3 див.
Дах — двосхилий, нахил скатів - 35°;
покрівля - бетонна черепиця (можливі варіанти).
Середній коефіцієнт теплопередачі зовнішньої дерев'яної стіни на нижньому поверсі - 0,537 Вт/(м2-°До), на мансардному — 0,36 Вт/(м2-°До).

Будинок фірми Honka Blockhaus
Плани поверхів:
1 - вхідна тераса;
2 - тамбур;
3 - туалет;
4 - техн. приміщення;
5-коридор;
6-ванна;
7-кухня;
8 - вітальня;
9 - тераса;
10,11 -дитячий;
12-майстерня;
13-гараж;
14-галерея;
15 - відкритий простір;
16 - спальня;
17 - душ/туалет;
18 - бойлер;
19 - сауна

За матеріалами журналу "ДІМ"