Переваги і недоліки будинків із сендвіч-панелей Сьогодні в будівництві дуже важливо не тільки якість, але і швидкість і економічність. Найбільш вдалим варіантом, в даній ситуації, стане зведення різних конструкцій з сендвіч-панелей, що практикується в усьому світі вже понад півстоліття.

Склад сендвіч-панелей

Виробляються вони в вигляді тришарового матеріалу, що складається із двох твердих листів і розташованого між цими матеріалами утеплювача.

В якості покриття можуть застосовуватися різноманітні матеріали: ДВП, оцинкована сталь, магнезитові плити, гіпсокартон і так далі. У ролі утеплювального шару виробники застосовують: пінополістирол, мінеральну вату, скловолокно та інші матеріали. При цьому, чим більш товстим буде шар утеплювача, тим більш теплим і комфортним буде будову.

Важливо! zms-vl.ru підрозділяють на стінові і покрівельні. Матеріал для покрівлі виготовляються як з одностороннім, так і двостороннім профілюванням. Стінові панелі можуть мати гладку, декоративно профільовану і зазвичай профільовану поверхню.

Гідності

Популярність цього будматеріалу обумовлена багатьма перевагами:

#9786; Висока швидкість зведення. За допомогою сендвіч-панелей стіни можна звести буквально за пару тижнів;

#9786; Хороші теплоізоляційні показники;

#9786; Можливість здійснення будівельних робіт у будь-яку погоду, адже цей будівельний матеріал несприйнятливий до температурних перепадів;

#9786; Готову будову не піддається деформації або усадки, завдяки чому можна приступати до обробки безпосередньо після завершення будівництва;

#9786; Процес зведення будівель з багатошарових панелей не вимагає значних людських ресурсів;

#9786; Міцність;

#9786; Екологічна безпека;

#9786; Із-за легкості будматеріалу, не потрібно підсилювати фундамент;

#9786; При необхідності будова з сендвіч-панелей просто розбирається і транспортується в інше місце.

Недоліки

На жаль, сендвіч-панелі володіють недоліками:

#9785; Недовговічність. Прослужать такі будови приблизно 50 років. Це пов'язано зі швидким руйнуванням шару утеплювача;

#9785; Схильні до поразки цвілі і грибка, у зв'язку з цим стіни обов'язково потрібно обробити антигрибковими засобами;

#9785; Надто висока герметичність готової будівлі. Тому необхідно пристрій якісної вентиляційної системи;

#9785; Багатошарові панелі не здатні забезпечити повну безпеку, так як шар утеплювача не витримує температур, що перевищують 250°С.

Переваги і недоліки будинків із сендвіч-панелей
Переваги і недоліки будинків із сендвіч-панелей

Незважаючи на недоліки цей матеріал дуже популярний в будівництві, адже основною його перевагою є ціна. Зведення котеджів з сендвіч-панелей практично приблизно 30-40% економічніше, ніж зведення будівель зі звичайних будматеріалів. Тим більше вони виготовляються на спеціалізованому обладнанні в фабричних умовах, з чого випливає, що шлюби у процесі їх складання повністю виключається. Ще їх можна використовувати спільно з такими будматеріалами як бетон, дерево і так далі.