Як нанести фактурну штукатурку на стіну Впоратися з нанесенням простої штукатурки на стіну здатний практично будь-який власник житла. Але ж існує фактурна штукатурка, технологія роботи з якої помітно відрізняється.

Власними силами виконати облицювання робочої поверхні можливо. Для цього потрібно всього лише дотримувати певну рекомендовану технологію. Варто описати в загальних рисах, як вона виглядає.

Підготовка стіни під штукатурку

Для економії фактурної штукатурки бажано виконати якісну підготовку робочої поверхні. Наносити склад можна лише на попередньо очищену стіну. Також необхідно позбутися від великих западин і тріщин, які можуть бути на ній присутнім. Для цього застосовують звичайну штукатурку. Укладають її на прогрунтовану поверхню. Перед нанесенням фактурної штукатурки стіну грунтують повторно.

Обробка стіни фактурною штукатуркою

Як нанести фактурну штукатурку на стіну
Домогтися більш якісного результату вдасться, якщо покрити стіну двома шарами фактурної штукатурки. Перший є базовим і призначений для створення основи під фінішний шар. Обробити поверхню в цьому випадку можна, використовуючи широкий шпатель або навіть валик. Потім поверхню покривають другим шаром фактурної штукатурки, попередньо прогрунтовав стіну.

Великий плюс застосування такого складу зводиться до того, що відсутня необхідність домагатися ідеально гладкої поверхні. Деякі нерівності на ній можна залишати, оскільки при виконанні робіт на наступному етапі недоліки вдасться приховати.

Нанесення рельєфу на штукатурку

Додати обробці ефектний зовнішній вигляд можна, виконавши декоративну обробку. В ході неї на шарі штукатурки створюють опуклу фактуру або рельєф. Для досягнення такого ефекту підійдуть різні інструменти. Найпростіший метод – пройти по шару штукатурного складу фактурним валиком. Але можна обробити штукатурку м'якою губкою, кельмою, аплікатором. У будь-якому випадку рельєф вийде оригінальним і неповторним.

Додатковий захист штукатурки

Захистити шар фактурної штукатурки від негативних впливів можна, якщо обробити спеціальним воском або прозорим лаком. Перед цим найбільш опуклі ділянки на обробці затираються шкуркою, а вся поверхня покривається грунтовкою. Віск додасть облицюванні цікавий блиск, вбереже її від вологи і продовжить експлуатаційний термін. Дотримання такої технології дозволить будь-якому власникові правильно провести ремонтні роботи.