Особливості промислового альпінізму Сучасні будівлі збільшуються у висоту, тому забудова стає більш щільною і, в даній ситуації, не завжди є можливість монтувати будівельний ліс або використовувати вишку, щоб виконати ремонт чи монтаж, не перекриваючи для цього прохідні і проїзні шляхи.

Крім цього, наймати спеціалізоване обладнання, завдяки яким можна забезпечити доступ до фасаду і споруд, що знаходяться на висоті – дорога процедура, а що стосується ефективності, то вона безпосередньо залежить від архітектурних особливостей об'єкта. В цьому випадку набагато ефективніше із завданням справляються промислові альпіністи, про особливості роботи яких піде мова в цій статті. На даний момент виконання висотних робіт пропонує компанія «Промартіль».

Особливості промислового альпінізму

Промисловий альпінізм і його особливості

У першу чергу варто відзначити, що неправильно порівнювати промальп з екстримом. Працюючи на фасадах високої будівлі, екстриму немає місця, тут важливий професіоналізм працівника. Що стосується професійного промислового альпінізму, то в цьому випадку головну роль відіграють не тільки навички використання альпіністського спорядження. Цього недостатньо, так як кожен майстер-висотник повинен бути універсальним, тобто володіти малярськими навичками, знаннями електрика і монтажника.

Перед початком робіт, кожен майстер-альпініст повинен конкретно вивчити особливості роботи на цьому об'єкті, розбиратися в технології робіт, які надалі необхідно буде виконувати.

Обов'язково, щоб майстер, який займається висотними роботами, дотримувався правил безпеки, техніку промальпа, вільно володів нормами застосування спорядження, відчував його перед виконанням робіт і так далі.

Промислові альпіністи наймаються для того, щоб виконувати найрізноманітніші завдання. Найчастіше їм відводяться наступні завдання: очистити сніг або масивні бурульки з покрівель (зимовий сезон), очистити і вимити фасади, миття вікон (весна), а також оздоблювальні та малярні роботи, вироблені в літній час року. Також ці фахівці можуть герметизувати шви між панелями ж/б будівель, монтувати металеві конструкції і так далі.

Достоїнства і недоліки промислового альпінізму

З переваг найму таких працівників виділяють:

• не доводиться орендувати або купувати підйомники, зводити будівельні ліси або виділяти площу для монтажу великогабаритного устаткування;

• щоб підготуватися до реалізації завдань не потрібно багато часу;

• можна виконувати роботи незважаючи на те, що до певного ділянці утруднений доступ;

• не пошкоджується має оздоблення фасаду та скління;

• роботи можуть виконуватися на будь-якій висоті, без обмежень;

• якщо необхідні ремонтно-оздоблювальні роботи на великих висотах або об'єктах, які розміщуються над водоймою, то промальп – єдиний вірний вихід;

• економний спосіб, так як не потрібно залучати мобільні автовишки та інше обладнання.

При цьому роботи мають певні негативні характеристики:

• альпініст повинен бути професіоналом своєї справи з відмінною фізичною та психологічною підготовкою:

• великі ризики майстрів в процесі виконання робіт;

• не завжди роботи виконуються максимально якісно, що ускладнює висота;

• в деяких випадках не завжди можна оцінити результати проведених робіт. У цьому випадку варто сподіватися лише на те, що виконавець - професіонал своєї справи, тому до вибору майстрів-альпнистов слід підходити уважно.