Мансардний поверх переваги і недоліки Якщо забудовник виконує зведення багатоповерхового будинку, то перед ним постає питання: «яким повинен бути верхній поверх?». Він може бути класичним або мансардним і кожен варіант володіє характерними особливостями і перевагами.

Так, проекти сучасних будинків ви можете переглянути за наступним посиланням - http://skistra.ru/proekty-domov/.

Мансардний поверх переваги і недоліки

Головною особливістю мансарди є те, що зовнішні стіни в цьому випадку діляться на два виду: вертикальні і похилі.

І, коли йде зведення вертикальної стіни, то процедура проходить із застосуванням тих же будматеріалів, які застосовувалися для зведення нижніх поверхів. Що стосується похилої частини поверхні, то вона виконується каркасній, а сам каркас являє собою кроквяну систему даху. Зовнішньою частиною даху виступає покрівля. Варто зауважити, що мансарди можуть відрізнятися своїми конструкціями, тому співвідношення між вертикальною і горизонтальною стіною не завжди однакові.

Нижче наведемо деяке порівняння класичних будинків та тих, які виконані з мансардним поверхом. Причому, в обох випадках важливо, щоб була однакова корисна площа.

Мансарда і в чому її переваги

Тут відразу варто згадати, що частина стіни відрізняється каркасним виконанням, тому кінцева ціна на один квадратний метр мансарди доступніше, ніж той же метр класичного поверху. Чималої економії в цьому випадку можна домогтися шляхом більшого співвідношення між похилою частиною і вертикальній.

Будинки, які оснащені мансардним поверхом, мають нестандартну дах, а саме – її форми складні, тому виглядають такі споруди ефектніше і оригінальнішим. Подібні будинки можуть похвалитися своєю зовнішньою виразністю, ніж ті споруди, в яких передбачено класичний горище.

Що стосується інтер'єрних особливостей на маснардном поверсі, то йому також властиві деякі переваги, які безпосередньо залежать від своєрідних геометричних форм самого приміщення. Таким чином, мансарда – романтична частина, що має певний шарм.

Мансардний поверх та його недоліки

Як було згадано вище, передбачається похилий дах, яка обмежує висоту. Тому, звичайні будинки з класичним горищем часто мають велику корисну площу, ніж споруди з мансардою. Звичайно, певну площу можна зберегти, але для цього необхідно збільшувати висоту перших поверхів або самої мансарди, а для цього потрібно ускладнювати конструкцію, впливаючи на вертикальні ділянки стіни. У підсумку, для виконання цього завдання потрібно витратити додаткові кошти.

Влаштовувати гідро - і теплоізоляцію мансардного поверху дещо складніше, ніж звичайного горища, тому потрібні професійні робітники.

Мансардні поверхи мають складні розміри вікон, які, до того ж, не завжди легко розмістити. Це погано позначається на рівні освітленості та інсоляції (коли в приміщення потрапляє пряме сонячне світло).

Якщо мансардний поверх невисокий, то можна зіткнутися з проблемою монтажу міжкімнатних дверей.