Який краще камін газовий або дров'яної Вибираючи для себе тип каміна, кожна людина стоїть перед нелегким вибором. Адже для цього необхідно оцінити всі переваги і недоліки кожного з видів. А їх на сьогоднішній день більш ніж достатньо.

Проте варто зауважити, що класичний варіант облаштування каміна є сьогодні найпоширенішим.

Оскільки до них не вимагається особлива паливо або будь-які енергетичні витрати. Це каміни з газовим і дров'яним видом топления. Дров'яної вигляд каміна замінити важко, оскільки потріскування дров і особливий запах палаючої деревини створює в кімнаті особливу атмосферу чарівності. Найчастіше цей камін зустрічається з відкритим видом топки, але може бути і з закритим. Варто зауважити, що камін з відкритою топкою має низький ккд. При цьому його будують з натурального каменю або цегли.

На відміну від електричного або біокаміна згідно з техніки пожежної безпеки дров'яної камін не можна встановлювати в квартирах. Цей камін не встановлюють в місцях, де гуляє протяг, біля нього також не повинно бути речей, які легко спалахують. До них відносяться столи, килими, шкури або шафи. Перевага цього каміна полягає у швидкій віддачі тепла, що дозволяє дуже швидко прогріти приміщення. Однак при цьому велику кількість тепла йде в димову трубу, чим і обумовлюється низький ккд.

А ось газовий вид топки каміна дуже багато людей недооцінюють. І це з урахуванням того, що цей вид каміна практично не вимагає до себе ніякого догляду. За зовнішнім виглядом цей камін дуже нагадує дров'яної. Оскільки газовий камін з газової топкою з часом був технічно вдосконалений. Що дозволило за допомогою керамічних дров створити симуляцію деревного вогню. Крім усього іншого такий вигляд каміна є найбільш безпечним. Він працює на природному газі або пропані.

Цей камін також можна переносити з місця на місце, оскільки він не вбудований і до нього не потрібно димар. Що дозволяє з його допомогою прогріти в будинку або квартирі кілька кімнат. При цьому такий обігрів буде найбільш ефективним, ніж у дров'яного каміна. По перше він розтоплюється набагато швидше, а по-друге тепло від каміна йде в кімнату, а не в трубу. Крім цього газовий камін працює, не видаючи при цьому ніякого шуму, він також абсолютно безпечний і легкий в експлуатації.

А на тлі домашнього інтер'єру виглядає більш естетично, ніж його аналог. Вибираючи між газовою і дров'яним каміном, кожен робить вибір згідно зі своїм смаком і особливим перевагам. Враховуючи при цьому зовнішній вигляд, вартість, безпеку і зручність в експлуатації. Варто також врахувати і той факт, що температура горіння в газових камінах становить приблизно 500 гр., що порівняно нижча, ніж у дров'яних камінах. Що в свою чергу дає можливість вибору облицювальних матеріалів.