Які основні плюси і мінуси будинку з бруса Будинки, побудовані з бруса, останнім часом стають більш актуальними. Брус є екологічним матеріалом, який виготовляється з цілісної деревини, шляхом випилювання.

Як підсумок, отримують прямокутну форму матеріалу, яка виготовляється з сортів хвойних дерев. Таким чином підкреслюються основні переваги виробу, адже смола, яка міститься в деревині, сприятливо позначається на зменшенні процесу гниття і при цьому додатково збільшує міцнісні характеристики матеріалу. Будівництвом будинків із бруса займається компанія «Каркас Поволжя», яка доступна за наступним посиланням - dacha-rt.ru.

Які основні плюси і мінуси будинку з бруса

Розглядаючи геометричну форму бруса, виділяють звичайний і профільований матеріал. Звичайний відрізняється рівною чотирикутної форми, частіше всього у вигляді квадрата або прямокутника. Вздовж усієї своєї довжини його товщина однаково рівномірна, за рахунок чого монтувати його досить просто.

Профільований варіант відрізняється наявністю додаткових гребенів, замків і пазів. Таким чином ланки можуть бути легко складені між собою, до того ж, додатково поліпшуються теплоізоляційні властивості.

Що стосується будови і технології виробництва, брус може бути цільним і клеєним. Перший передбачає матеріал, який випилюється з цільної деревини. Клеєний – спеціальна технологія з використанням дерев'яних дощок. В процесі виробництва вони піддаються обробці спеціальними антисептиками, в слідстві чого матеріал отримує кращу стійкість до руйнування і гниття. Подібні елементи найменше тріскаються і вважаються більш пожежобезпечними.

Будинки з бруса і їх переваги

Відразу варто відзначити, що брус, сам по собі, є досить міцним матеріалом. А що стосується клеєних виробів, то в процесі їх обробки видаляються дошки з шлюбом, і, якщо вони і є, то в процесі склеювання відбувається їх компенсація. Основною перевагою є той факт, що в процесі експлуатації матеріал практично не піддається розтріскуванню і деформації, порівняно з оциліндрованої колоди.

Також виділяють екологічність бруса, адже для його виготовлення застосовується цілісна деревина, яка зберігає всі свої властивості. Клеєний брус в цьому плані злегка програє оцилиндрованному колоді, так як перший передбачає наявність смол, які, хоч і у невеликих кількостях, але виділяють токсичні речовини.

Якщо розглядати архітектурну точку зору, то клеєний брус – оптимальний, так як дозволяє побудувати найхитромудріші споруди. Клеєне ланка має стандартну довжину 6 метрів, проте, зараз доступні такі технології, використовуючи які можна створити матеріал до 20 метрів в довжину. У зв'язку з цим можуть бути спроектовані будь-які будинки, без обмежень.

Додатковим гідністю відзначають той факт, що монтаж проводки в будинку з клеєного бруса – досить простий, так як штроби можуть бути вирізані ще на етапі виробництва матеріалу.

По класу пожежостійкості оциліндрована колода також поступається клеєного профільованому бруса. В процесі виготовлення кожна дошка окремо просочується спеціальними розчинами, які додатково покращують властивості матеріалу.

Недоліки:

• якщо матеріал неправильно просушити, то багато позитивні характеристики зводяться на немає;
• наявність просочень, які обов'язкові, інакше брус почне гнити;
• висока вартість.