Технологія будівництва колодязів для води з ж-б кілець Найпоширенішим матеріалом, який використовується у виробництві колодязів, є кільця із залізобетону. У цій статті розглянемо їх основні переваги, недоліки та особливості.

Нерідко для облаштування колодязів застосовуються кільця стінові КС 10.9 які мають свої плюси.

Технологія будівництва колодязів для води з ж-б кілець

Плюси і мінуси бетонних колодязних кілець

З їх переваг виділяють наступні: виробляються вони правильної геометричної форми; високі міцнісні характеристики; щільність прилягання досить висока; легко усунути можливі зазори; доступна ціна; здійснення швидкого монтажу; тривалий експлуатаційний термін, який може досягати декількох десятків років.

Головним недоліком можна відзначити лише високий вага подібної конструкції (обчислюється сотнями кілограмами). У зв'язку з цим, щоб транспортувати і монтувати залізобетонні кільця, в обов'язковому порядку необхідно наймати спеціальну техніку.

До того ж, ще одним мінусом можна відзначити той факт, що їм необхідна додаткова гідроізоляція, а саме для стиків, місць введення і виведення труб і конструкції в цілому, особливо це стосується тих випадків, коли колодязь облаштовується в тих місцях, які відрізняються підвищеним рівнем пролягання вод ґрунтового типу. З цієї причини більшість фірм користуються кільцями з пластику, при влаштуванні колодязів, щоб гідроізолювати ними ЗБВ.

Яких видів бувають колодязні ж/б кільця

Всі вироби відрізняються своїми технічними характеристиками, тому стінові кільця використовуються, добірні, замкові, опорні і оснащені кришкою або дном.

Класичні кільця із залізобетону не оснащуються додатковими кріпленнями. Їх монтують одне на одного, а стики герметизують, використовуючи бетонний розчин. Вибираючи стінові колодязні кільця, необхідно розуміти, що перекриття можуть бути досить крихкими. У зв'язку з цим не рекомендується їх монтаж в тих областях, де можливі руху ґрунтів, що може спричинити за собою їх руйнування.

Відмінність добірних кілець від стінових полягає лише в нестандартних розмірах, і при цьому, вони застосовуються з тією метою, щоб спорудити колодязь, що має нестандартну глибину. Щоб в результаті вийшла необхідна висота, стикують класичні та добірні кільця.

Кільця замкового типу відрізняються від інших тим, що оснащені чотирма виступами з верхньої їхнього боку і чотирма пазами з нижньої, завдяки чому конструкція міцно з'єднується, що дозволяє запобігти вільне зміщення шахти по горизонталі. Додатковим гідністю відзначають присутність канавки зверху кільця. З метою її заповнення використовується бетонний розчин, а після укладається ущільнювач з гуми, що позитивно позначається на герметизації стиків.

Кільця опорного виду призначаються для того, щоб спорудити майбутній люк, а їх монтаж проводиться безпосередньо перед плитою перекриття.

Кільця, оснащені дном або кришкою, схожі зі стіновими.

На даний момент доступні такі розміри кілець із залізобетону 70, 100, 150, 200 см у діаметрі. Що стосується висоти, то вона може бути 60, 90 і 150 див. А обсяг варіюється від типорозмірів. Незважаючи на це, зараз практикується виробництво колодязних кілець за індивідуальними замовленнями.