Бетон - види, склади, переваги і недоліки В наш час, для того, щоб збудувати те чи інше будова, обов'язково використання бетону, який може бути різних марок. У великому асортименті цей популярний будівельний матеріал доступний на сайті компанії m350.ru, де ви виберете відповідний варіант під будь-яку забудову.

Головне, щоб бетон відрізнявся своєю міцністю (що стосується цього параметра, то тут виділяють розтяг і стиск). Відштовхуючись від рівня міцності бетон може бути наступних марок – М50 – 800, за морозостійкість відповідає марка F, і цей показник варіюється від 50 до 500. Також відіграє важливу роль рівень водонепроникності, який виділяється буквою W і буває від 2 до 12.

Бетон - види, склади, переваги і недоліки

В наш час будівельні магазини готові запропонувати величезний вибір різних видів бетону, тому, щоб не губитися в продукції, що була вироблена його класифікація за певними показниками: в залежності від виду в'яжучого речовини, його призначення і щільності. Всі параметри і технічні характеристики матеріалу можна регулювати, для чого використовуються різні рецепти його складу і певний вид речовини для в'язки. Якість матеріалу визначається в цілому тим, наскільки правильно буде підібраний склад його суміші, дотримання виробничої технології і грамотного розрахунку основних параметрів.

Важливими вважають також фактори, які впливають на клас бетону. Бетонна суміш може мати різноманітні властивості, які залежать від виду використовуваного в'яжучого речовини. Бетонні суміші, в свою чергу можуть бути полімерцементними, гіпсовими, силікатними, спеціальними і шлакощелочными.

Класифікація бетону, відштовхуючись від використовуваного речовини для в'язки:

• силікатна. Для його виготовлення застосуємо автоклавний метод твердіння, де за основу береться вапно. Подібна суміш вважається досить рідкісним;

• гіпсовий. Виходячи з назви, нескладно здогадатися, що в якості основи використовується гіпс. З допомогою таких сумішей виконуються оздоблювальні роботи, створюються внутрішні перегородки, підвісні стелі. У свою чергу, такий бетон буває декількох видів: гипсоцементный і пуцолановий, які актуальні для зведення невеликих споруд;

• цементний. Для його виробництва застосовується цементний склад. Найбільш популярний вид бетону, що застосовується в сучасній будівельній сфері. Найчастіше застосовується портландцемент і його види, шлакопортландцементные і пуццолановые суміші, декоративні (в якості основи применя.ться білі і кольорові цементи) та інші суміші бетону, де основа - цементи напружує, безусадочного і глиноземистого виду;

• що стосується полимерцементного складу, то його відмінність полягає в основі, яка змішана і связующа. Для виробництва такої суміші застосовується цемент, смоли, розчинні у води і латекс;

• для виробництва шлакоблочних бетону використовують лужні розчини і шлаки меленого виду. У будівельній сфері подібний вид бетону застосовується не так давно.

Окремо варто відзначити такий вид бетону, який називають спеціальною. Для його виробництва застосовуються спеціальні види в'яжучих речовин. Приміром, щоб зробити кислототривкий або жаростійкий бетон, використовується рідке скло, а в'яжучими речовинами виступають шлаки, стеклощелочь і нефелин (для їх виробництва переробляються певні промислові відходи).