Такий раритет викликає захоплення цінителів краси і мистецтва, в деяких музеях є цілі галереї подібних речей.
Є тільки одна проблема, зовнішній вигляд пофарбованої поверхні тьмяніє і тріскається, але зате поверхня самої меблів може бути дуже красивою. Доведеться чимало попрацювати, щоб очистити старий шар лаку, але фарбування поверх не дасть задовільного результату.
Придбайте в магазині будівельних матеріалів спеціальну змивку. Вона розчиняє старе покриття, потім його зчищають за допомогою інструментів. Праця буде копітким і тривалим, тому наберіться терпіння і озбройтеся гострим шпателем.
Змивка буває різною. Потрібно точно знати, який склад вам доведеться знімати або візьміть універсальний засіб. Проконсультуйтеся з менеджером в магазині, якщо сумніваєтеся.
Якщо вибрали порошкоподібний засіб, тоді розведіть порошок змивання водою до сметанообразного стану, нанесіть на всі поверхні, включаючи вертикальні, шаром три міліметри. Слід витримати три – чотири години. Змивка здатна розм'якшити до десяти шарів старого покриття. Можна залишити пасту навіть на всю ніч, якщо старий шар надмірно товстий, але тоді слід захистити її плівкою від висихання.
Рідкі змивки більш економічні, але погано впливають на поверхню деревини. Під дією вологи дерево набухає, а потім при сушінні знову дає усадку. Щоб зменшити цей вплив, витирайте меблі ганчіркою і просушуйте в добре провітрюваному місці.
Можна видалити старий лак на суху, шляхом циклювання або відшліфувати. При цьому способі утворюється багато пилу, і до того ж фанери ці методи не підходять, можна пошкодити шар шпону. Краще вибрати порошкоподібний засіб і мінімум води.