Реставрація ванни Якщо ванна вже давно втратила свій вигляд, покрилася тріщинами і подряпинами, то потрібно приступати до реставрації ванни. Відновити колишній вигляд давньої ванни не дуже складно і цілком реально.

Ванну можна віддати фахівцям, які її відреставрують, але куди цікавіше і вигідніше, з матеріальної точки зору, зробити це своїми руками. Як варіант можна використовувати спеціальну емаль, яка використовується для реставрації емальованого та керамічної покриттів. Цю емаль можна купити в будь-якому будівельному магазині.

Реставрація ванни потрібно починати з миття поверхні. Потім її треба шліфувати, очистити і знежирити за допомогою розчинника. Будь-який з цих етапів вимагає якості підходу і терпіння, тому що від цього залежатиме результат.

Крок № 1. Підготовка ванни до реставрації.

Для цього етапу потрібно взяти наждачку, миючий засіб і розчинник.

Ванну необхідно мити тільки зі спеціальним миючим засобом. Після миття її потрібно насухо витерти. Коли ванна буде сухою можна приступати до шліфування. Це треба робити не поспішаючи, щоб не пропустити не одного сантиметра. Для шліфування підійде наждачний папір з дрібним зерном, щоб не утворилися глибокі подряпини. Після завершення цього процесу, ванну потрібно очистити від пилу і з допомогою розчинника знежирити поверхню.

Крок № 2. Фарбувальні роботи.

Для цього етапу необхідно придбати целофан, малярну стрічку, емаль, а також фен. Щоб уникнути потрапляння емалі на що стоять поруч предмети, їх потрібно прикрити целофаном і закріпити малярською стрічкою.

Щоб емаль краще лягала, поверхня потрібно добре прогріти феном. Температура поверхні ванни повинна бити приблизно +20 градусів. Емаль потрібно наносити обережно, не поспішаючи – від цього буде залежати, наскільки довго прослужить нам нове покриття. Емаль треба розподіляти тонким шаром, рівномірним по всій поверхні, з відстані близько 30 сантиметрів. Емаль необхідно наносити в кілька шарів.

Після завершення реставраційних робіт, ванна повинна добре висохнути. Цей процес займає близько 70 годин. Після цього можна сміливо приймати ванну.