Які бувають газонні бур'яни, і як їх перемогти Особливо часто з'являються бур'яни на молодих газонах, багаторічні і доглянуті ділянки страждають цим меншою мірою. Пояснюється це великою концентрацією насіння бур'янистих культур у ґрунті: зійти вони можуть через багато років.

Найчастіше на газонах зустрічаються такі бур'яни:

1. Тонконіг однорічний. Є родичем мятлика лугового, використовуваного в якості газонної трави. На перших порах це бур'янисті рослина майже не відрізна від культурних посівів. Тільки після зацвітання починає виділятися на однотонному трав'яному килимі неестетичними вкрапленнями. Тонконіг однорічний воліє щільний грунт в низині. Будучи однорічним рослиною, після виведення зазвичай більше не турбує власників газону.

2. Мокриця. Відноситься до небезпечних бур'янів унаслідок своєї великої живучості. Розрісшись, може утворити щільне килимове покриття, віддаючи перевагу вологим грунтам. Час дозрівання мокриці – всього 40 днів: таким чином, за літній сезон вона здатна принести насіння 2-3 рази. При цьому один примірник мокриці приносить тисячу і більше насіння, здатних збережуться до 5-ти років.

3. Кульбаба. Віддає перевагу молоді газони, на які насіння потрапляють за допомогою вітру, маючи здатність прорости через кілька років.

4. Подорожник. Віддає перевагу газони з щільним грунтом, тому метод боротьби з них передбачає розпушення ґрунту. Також добре допомагає аерація і внесення піску на ділянку.

5. Конюшина. Іноді цю рослину використовують на деяких газонах, але на рівному зеленому він зайвий. Із-за схильності вимерзати після нього на галявині можуть залишатися порожнечі, швидко заповнюються бур'янами. Конюшина воліє бідні на азот ґрунту, тому його появи служить сигналом і необхідності проведення годування газону.

6. Лобода біла. Цей бур'ян добре стійкий до морозів, виростаючи з ранньої весни і до приморозків: якщо його вчасно не видалити, здатний досягати висоти 1,5 метра. При цьому лише один такий бур'ян здатний зробити до півмільйона насіння, здатних прорости з глибини до 10 см. Дуже важливо позбуватися цих бур'янів до їх цвітіння.

Які бувають газонні бур'яни, і як їх перемогти

7. Повитиця. До схожих повзучим бур'янам можна віднести також черноголовку і вероніку. Оселяється найчастіше на бідних грунтах, воліючи негусто газони. Для спрощення скошування ці бур'яни попередньо слід підняти граблями.

8. Жовтець, мох, лишайник. Віддаючи сирі грунту, тінь, однак, не люблять. В якості боротьби найчастіше застосовується аерація дерну за допомогою вил, а також спорудження дренажних канав для боротьби з надмірною вологістю. Затінені ділянки газону слід забезпечити більше освітленістю сонцем.