Рекомендації з ремонту та реставрації ванни Будь сантехнічне обладнання через тривалий час починає втрачати свій первинний блиск і красу первісний блиск. І перед людиною постає питання, купувати нове або ж провозвести реставрацію старого.

У даній статті ви зможете дізнатися, як і яким чином можна відреставрувати ванну.

В нинішній час є всього три варіанти реставрації та ремонту ванни. Емалювання, найстаріший з усіх. Наливна ванна, так само досить вживаний спосіб ремонту. Монтаж акрилового вкладиша, наймолодший метод реставрації ванни.

Емалювання

Це самий бюджетний спосіб. Для того щоб провести реставрацію таким способом вам знадобиться придбати спеціальну емаль, яку в подальшому ви, з допомогою кисті, нанесете на ванну. Даний вид реставрації ідеально підходить для чавунних ванн, його мінуси полягають у тому, що емаль боїться ударів і подряпин. Також вона не може усунути серйозні дефекти на металі. Хоча у цього способу є і плюси, наприклад, не треба відключати каналізацію, її можна просто заклеїти чим-небудь. Також не треба буде демонтувати ванну при реставрації. Варто додати, що емаль сохне близько чотирьох діб, при роботі слід добре провітрювати приміщення і захищати респіратором, так як пари, які виділяє емаль дуже отруйні.

Метод наливної ванни

Рекомендації з ремонту та реставрації ванни
Цей метод являє собою наливання рідкого акрилу або стакрила. Не плутати з емалюванням, він назватися наливним тому що, його наливають на борти ванни і акрил (стакріл) стікає вниз. При використанні цього способу потрібно знімати каналізаційні труби, відповідні до ванни, так як акрил заб'є каналізаційний стік. Також при роботі з акрилом треба буде убезпечити себе респіратором. Даний метод більше підходить для сталевих ванн, так як він утворює невеликий шар акрилового покриття, який дозволяє зберігати воду теплою більшу кількість часу. Також цей матеріал схильний до механічних пошкоджень.

Монтаж вінілового вкладиша

Цей спосіб найдорожчий, так як вінілову пластину роблять за індивідуальним проектом. Також монтаж такого вкладиша повинні проводити фахівці. Крім того, даний метод реставрації дорогий, він потребує часткового демонтажу прилеглої до ванни плитці, що теж веде до витрат. І варто зауважити, що об'єм ванни зменшитися. Плюси такого методу під стати дорожнечі. Вініл сам по собі дуже міцний матеріал, він не боїться ударів і подряпин, дозволяє усунути всі великі вм'ятини і дефекти основної ванни. Також дозволяє збільшити період охолодження води у ванній. У підсумку ваша ванна буде як нова.