Баритовая штукатурка призначення та спосіб нанесення У приміщеннях, де є небезпека опромінення гамма-променями, застосовується спеціальна баритовая штукатурка, здатна захиститися від їх впливу. Завдяки унікальним захисним властивостям, вона дозволяє безпечно працює в умовах підвищеної радіації.

Найчастіше цей незвичайний будівельний матеріал застосовується в медичній сфері: їм обробляють рентген – кабінети і томографи. Баритовая штукатурка є відмінною альтернативою свинцевих пластин, володіючи значно меншою вартістю і масою. Ще одна сфера застосування даної штукатурки – виробництва і лабораторії, де застосовується рентген, а також сховища радіоактивних речовин. Слід зазначити, що для повноцінного захисту потрібно штукатурний шар 25 мм, у той час як при використанні свинцевої пластини достатньо буде і 1 мм.

Причинного таких унікальних властивостей є використання в штукатурці меленого бариту, який відноситься до досить сипучих матеріалів: з цієї причини вводяться спеціальний добавки на основі полімерів, що підвищують пластичність. Також важливо враховувати токсичність бариту, тому при використанні в житлових приміщеннях застосовується додаткове захисне покриття. В якості в'яжучого речовини застосовується портландцемент, бажано марки 500. Його кількість в розчині зазвичай залежить від того, яку товщину штукатурки потрібно нанести: на це безпосередньо впливають показники радіаційного фону. У випадку, коли необхідна товщина нанесення перевищує 50 мм, то більш оптимальним варіантом буде застосування спеціальних плит з бариту. Готуючи розчин штукатурки, використовується баритовий пісок або пил, при цьому дуже важливо, щоб їх процентний вміст було не нижче, ніж 85%

Баритовая штукатурка призначення та спосіб нанесення

Нанесення баритової штукатурки проводиться у кілька шарів: товщина кожного з них не повинна перевищувати 12 мм. Це пояснюється підвищеною токсичністю і сипучістю матеріалу. Загальна товщина захисного шару має обмеження у 90 мм, а у разі застосування поверх залізобетонних плит – 65 мм. З-за значної сипучості матеріалу обов'язково потрібно використовувати штукатурну сітку, яка накладається в два шари. Штукатурні роботи в даному випадку проводяться виключно вручну, при чому штукатуряться обидві сторони стіни. Рекомендована температура повітря під час проведення роботи – не нижче +15 градусів, при високій вологості повітря: при цьому такий мікроклімат важливо підтримувати протягом двох тижнів після завершення штукатурки.