Як вибрати тертку для штукатурки Нанесення штукатурки виконується в більшості випадках при зведенні як приватних, так і багатоквартирних будинків. Щоб домогтися якісного гладкого покриття, на фінальній стадії штукатурки нанесений розчин затирають за допомогою спеціальних пристосувань – терок.

При цьому її часто плутають з іншим важливим інструментом з арсеналу штукатура – напівтерки, з допомогою якої наноситься розчин і видаляються вади. Але для того, щоб штукатурка вийшла повноцінної, при змінюється ще і тертка. Влаштована вона дуже просто – ручка + полірувальний матеріал. Саме за типом матеріалу і класифікується цей інструмент.

Найчастіше можна зустріти такі типи терок для штукатурки:

1. Дерев'яна. Класичний вид, що має довгу історію, прототип всіх інших різновидів. Відрізняється дешевизною і малою вагою, що полегшує тривалу роботу. Недолік полягає у властивостях дерева вбирати вологу, через що з плином виробничого процесу інструмент починає збільшувати масу. Коли ж відбувається висихання, такі спори можуть деформуватися. Також такі терки швидко стираються, тому, як правило, купують набір з декількох штук.

2. З пінопласту. Самий популярний і недорогий вид. Така терка схильна швидко ламатися, особливо рукоятка. Тому при роботі з таким інструментом потрібно спостерігати акуратність. В основному такий пінопластові терки набувають досвідчені майстри, в чиїх руках вона здатна прослужити достатньо довго.

3. Поліуретанова. Універсальний тип терки, відповідний як новачкові, так і досвідченому майстрові. Володіє невеликою вагою і міцністю, її не просто зламати, а стирається вона дуже довго. Воду не вбирає, а коштує дуже недорого – саме цей варіант найбільш прийнятний для початківця штукатура.

4. Пластикова. Інструмент, застосовуваний професіоналами для одиночних затирань і нанесення рівномірного тонкого шару. Іноді зустрічаються варіанти пластикових терок з шарнірними ручками для збільшення швидкості і якості роботи.

5. Губчаста. Схожа за якостями з однотипними інструментами з гуми і латексу. Алюмінієвий корпус оснащений шліфують поверхнею, на яку кріпиться накладки з губки або схожого матеріалу різної жорсткості. Як правило, спеціалізація цієї терки – не масові затиральний роботи, а декорирующая обробка на фінішній стадії штукатурки. Губчаста терка дає можливість наносити індивідуальний малюнок на основу.

Як вибрати тертку для штукатурки

6. Металева. Спеціалізований інструмент, призначений для вирівнювання пористих розчинів та облаштування «залізних стін» - освіта по всій площі штукатурки водонепроникної плівки. В результаті міцна і гладка фактура зберігає обробку від впливу вологи. Отримане підставу готове до фарбування без шпаклювання.