Види монолітних підлог При облаштуванні підлогового покриття особливою декоративністю користуються ті матеріали, які здатні давати монолітні поверхні. Відсутність швів є величезним плюсом для будь-якої статі, адже на це на порядок збільшує його міцність і довговічність.

Найбільш поширеними видами монолітних підлог є:

1. Цементно-бетонні. Місце застосування таких покриттів – приміщення виробничого типу: цеху, фабричні лінії, гаражі, майстерні. Є самою недорогою різновиди через дешевизну вхідних компонентів – піску, цементу і води. Однак така підлога досить швидко забруднюється, запыливается і тріскається.

2. Асфальтобетонні. До складу таких підлог входить розігрітий бітум, пісок і мінеральні наповнювачі. При укладанні застосовується метод розкочування і трамбування з допомогою котка, на попередньо покладений шар щебінки. По сфері застосування асфальтобетонні підлогові покриття схожі з попередніми, однак пилу на них утворюється менше при більшій схильності до механічних пошкоджень.

3. Мозаїчні. Виготовляються шляхом додавання в бетонну заливку наповнювача декоративного кольорового типу. Досить часто для цих цілей використовують мармурову та гранітну крихту, з наступним шліфуванням поверхні: у підсумку виходить дуже гладке глянсове покриття. Часто на одній площі можуть застосовуватися ділянки різного кольору, для поділу яких застосовуються смуги з металу або скла.

4. Наливні. Досить молода різновид монолітної підлоги, що передбачає рівномірне розтікання по основі робочої суміші. В результаті цього досягається абсолютна гладкість і рівність поверхні. Реалізується у вигляді сухої суміші, з уже готової дозуванням всіх потрібних складових: все що потрібно – розвести її водою у зазначеній кількості. Причиною еластичності і плинності розчину є наявність в ньому полімерних наповнювачів. Подібні підлоги можуть застосовуватися як в промислових, так і

Види монолітних підлог
житлових приміщеннях (в останньому випадку їх найчастіше покривають більш комфортним для пересування матеріалом). Товщина заливки знаходиться в межах від 0,5 до 5 мм: якщо подальша обробка не планується, перед укладанням на основу наноситься шар фарби чи малюнки різного типу. Це дає можливість отримати дуже красиві і ефектні підлоги.

5. Ксилолітові. Укладаються шляхом нанесення поверх бетонної стяжки суміші з каустичної магнезиту, тирси з деревини та хлористого магнію. Укладання проводиться в два шари, з використанням маяків. Кожен шар ретельно трамбують, чекаючи його повного висихання. Подібні підлоги можуть тонуватися в різні відтінки, або декоруватися малюнками, шляхом прокладки жилок з різних матеріалів – сталі, скла, міді, латуні.