Барбекю для дачі Деякий час тому практично у кожного дачника був металевий мангал, на хитких ніжках. Однак, ці часи минають і на заміну звичному мангалу приходять комплексні альтанки з барбекю для дачі, які крім приготування всіляких страв, також служать прикрасою дачного ландшафту.

Барбекю для дачі

По суті, барбекю – це метод приготування їжі на відкритому вогні, так і на спеці, який виробляють жар.

Як класифікуються барбекю

По суті, для приготування м'ясних страв виділяють два пристрої – гриль і мангал. Відрізняються вони один від одного відмінностями термічного впливу. В мангалі м'ясо коптиться на спеку вугілля, а на грилі – жаром служить палаюче полум'я. Конструктивно вони також відрізняються. Мангал являє собою відкриту конструкцію, де головешки тліють під рухами повітряних мас. Гриль – більш складна конструкція, часто закритого типу, внутрішнє покриття якого здатне відображати жар, а також є піддон, де накопичуються жири, різні датчики і, в деяких випадках, вентилятор, завдяки яким регулюється інтенсивність горіння. Варто зазначити, що такі «примочки» доступні в дорогих моделях гриля.

Барбекю може працювати як на вогні, так і на газі і електриці. Вибір палива залежить здебільшого від особистих уподобань, адже багато хто так люблять аромат диму на запеченому м'ясі. По суті, газові або електричні моделі більш прості в експлуатації, температура в них регулюється спеціальними датчиками, а сам процес готування можна назвати частково автоматизованим. Спорудити барбекю можна і своїми руками, однак, це не такий простий процес, як може здатися, тому рекомендується звернутися в компанію «КаминОчаг», яка займеться будівництвом барбекю.

Всі види барбекю також діляться на кілька видів, відштовхуючись від їх мобільності. Якщо гриль або мангал переносного типу, то для їх виготовлення в основному використовують сплави або залізо. Такі моделі не відрізняються великою вагою і розмірами, тому їх легко транспортувати як на території самої дачі, так і в багажнику автомобіля, якщо ви плануєте вибратися відпочити на природі. Стаціонарні ж моделі передбачають цегельну кладку з наявністю фундаменту. «Вогняне ложі» може бути самих різних розмірів, що, в цілому, залежить від бажання замовника.

Цегляна барбекю – ідеальний варіант для дачі в тому випадку, якщо власник не відчуває фінансових труднощів. Така споруда відрізняється своєю функціональністю, так і естетичними характеристиками. Для будови капітального барбекю найчастіше застосовують фундамент стрічкового типу, а конструкція не зупиняється лише на вогнищі, де буде смажитися м'ясо. При бажанні, можна облаштувати цілу альтанку, де приємно відпочити всією сім'єю, насолоджуючись свіжим повітрям і ароматною їжею.