Дах будинку та її форми Дахом називають верхню частину будинку, яка виконує захисну і захисну функцію. При цьому верхній шар даху називають покрівлею: крім нього, до складу даху входять перекриття і горище (хоча можуть бути і бесчердачниє даху).

Для вибору підходящої дахи що зводиться для будинку велике значення має її форма.

В цьому плані всі даху можна розділити на дві основні групи:

1. Плоскі. Так називають даху, у яких кут нахилу покрівлі не перевищує 2,5 градуси. Найнадійнішим варіантом конструкції плоских дахів є установка покрівлі безпосередньо на несуче перекриття, що позбавляє від необхідності облаштовувати систему крокв. На плоских дахах досить часто можуть розташовуватися інші конструкції і навіть споруди у вигляді газонів, літніх кафе, спортивних та інших майданчиків і навіть автомобільних стоянок. При облаштуванні плоских дахів в північних широтах слід врахувати велику ймовірність додаткової снігового навантаження. Подібний тип дахів найчастіше використовується в багатоповерхових будинках: приватні сектор досить рідко бере їх на озброєння. Будинки з плоским дахом повинні мати досить міцні стіни і фундамент.

2. Скатна. Так називають даху з кутом нахилу, що перевищує 2,5 градуси. Головне конструктивне відміну від плоского даху – це наявність системи крокв, забезпечують монтаж тієї чи іншої форми покрівельного покриття. Скатний дах піддається додаткової вітрової навантаженні, яка зростає в залежності від висоти конструкції. Цей момент повинен враховуватися при проектуванні будівлі. Скатний дах має цілий ряд різновидів:

• Односхила. На даху є один скат, упирається в несучі стіни різної висоти.

• Двосхилий. Висота стін дорівнює, що дозволяє двом скатах утворювати бічні стіни у вигляді трикутників. В залежності від оздоблення вони носять назву щипців або фронтонів.

• Двосхилий мансардна. Відрізняються послідовної стикуванням двох скатів під тупим кутом, що дає можливість збільшити площу мансарди, або житлового горища.

Дах будинку та її форми

• Чотирьохскатні. Так називають даху, в яких фронтони замінені трикутними скатами. У разі, якщо скатів три, даху іменуються вальмовыми.

• Шатрові. Складаються з однакових трикутників різного кількості, але частіше всього їх чотири.

У практичному будівництві досить часто спостерігається комбінування зазначених вище форм даху. Все це робиться ще на стадії проектування, що дає можливість все будова витримувати в одному стилі.