Різновиди даху Дахом називається верхня частина будь-якої будівлі, що захищає його від кліматичних і атмосферних впливів. При облаштуванні даху береться до уваги власний вагу, тиск снігового покриву, впливу вітру і навантажень від ремонтних та профілактичних заходів.

Існує кілька різновидів форм даху:

1. Плоскі. Ухил поверхні таких конструкцій зазвичай не перевищує 3 градуси, а в якості опор використовуються стіни будинку. Найчастіше подібний тип дахів можна зустріти в східних і південних регіонах, при чому самі покриття можуть виступати в якості майданчиків для заняття спортом, літніх кафе, облаштуванні «зелених дахів» і т. п. Недоліком такої конструкції є її невеликий ухил, що при великих кліматичних опадах може призводити до застою води.

2. Горищні. Характерною рисою горищних дахів є наявність ухилу понад 10 градусів, де в якості опор виступають різнорівневі несучі стіни. Кількість і особливість скатів може значно різнитися, але найбільш поширеними варіантами за цією ознакою є:

• Односхилі. Краї похилій площині впирається на стіни з різною висотою. Житлові будинки таким чином досить рідко оформляються, найчастіше односхилі даху можна побачити на терасах, складах, верандах, господарських спорудах.

• Двосхилі. Найчастіше таким чином оформляються малоповерхові споруди. Конструкція включає в себе де плоскі поверхні, утворюють у місці свого з'єднання зовнішній кут ту чи інщу розміру. Рівень несучих стін в даному випадку ідентичний. Дуже практичний і надійний варіант при реалізації приватного будівництва, відкриває значний простір для вибору відповідних покрівельних матеріалів. Рівень нахилу площин може бути як рівномірним, так і відмінного.

• Мансардні. Різновид попереднього виду даху, що характеризується наявністю великого горищного приміщення, обустраиваемого під житло (мансарду). Ламаний профіль подібної даху досить складний, а розташований над мансардою горище зазвичай непрохідний.

Різновиди даху

3. Шатрові. Характерні симетричної трикутної формою скатів, з загальною точкою сходження. Особливо зручні такі даху на квадратних і багатокутних будинках.

4. Вальмові. Такі дахи мають дві пари симетричних скатів – трикутних і трапецієподібних, найчастіше зустрічаються в південних регіонах.

5. Багатощипцеві. Скати таких дахів оснащені великим числом кутів, що характерно для будинків складної форми. Через конструктивної складності подібні даху монтуються виключно професіоналами.