Як облаштувати наливну покрівлю своїми руками Наливні покрівлі відрізняються своїми високими експлуатаційними характеристиками, що і пояснює їх високу популярність, особливо при облаштуванні плоских, або мають незначний ухил, дахів.

Найбільш оптимальний кут нахилу – до 3%, у такому випадку це сприяє мінімальній витраті матеріалу, не приводячи до його стіканню до країв. Також плоска дах найбільш безпечна для переміщення працівників, в такому випадку страховку можна не використовувати. Якщо кут ухилу перевищує 3%, у такому випадку проводиться укладання додаткових армуючих матеріалів, що утримують мастику від розтікання. Найбільш допустимий ухил даху для наливної способу – до 25%. Тип підстави може бути дерев'яних, бетонних, цементних, металевих і т. п.

Сам процес наливки покрівлі досить нескладний, головне дотримуватися наступних рекомендацій:

• Проведення робіт допускається при температурі повітря від +5 до +30. Погода при цьому повинна бути суха, без дощу і роси.

• Підготовка основи включає його очищення від бруду і старих відшаровуються матеріалів і просушування. В якості ґрунтувального покриття може використовуватися цементно - піщаний розчин або розчин праймер - бітуму і гасу.

• Першим шаром служить гаряча мастика, складається з азбесту, кам'яної крихти, дрібного гравію. Цей шар виконує захисні функції, при цьому витрата матеріалу різний в різних ситуаціях: якщо дах нова, то йде приблизно 8кг/м2. При ремонтних роботах витрата вдвічі менше.

• Для замішування речовини мастики краще всього застосовувати дриль з насадкою, так як розчин повинен придбати однорідний склад. Також слід врахувати швидке твердіння заливки, тому її потрібно витрачати без зволікань.

• Процес нанесення мастики потрібно починати з самих низькорозташованих ділянок даху – біля водостоків і жолобків. Якщо площа даху велика, то краще всього застосовувати спеціальний апарат, опрыскивающий речовина рівномірним шаром. В інших ситуаціях можна наносити мастикою пензлем, або виливаючи її на основу, розрівнювати шпателем або валиком.

Як облаштувати наливну покрівлю своїми руками

• Кожен наступний шар заливається після висихання попереднього. Оптимальна товщина кожного шару – не більше 2 мм, Якщо того вимагає технологія, між шарами проводиться укладання необхідного армуючого матеріалу.

• Після нанесення фінального шару поверх нього насипають суміш кам'яної крихти, гравію і крупного піску, для створення захисту. Для додання покрівлі декоративних якостей, а також для збільшення її здібностей відбивати сонячні промені, після її висихання допускається фарбування. По периметру дах підсилюють додатковим нанесенням мастики і армуючого матеріалу.

Мастика для наливна покрівлі може бути як гаряча, так і холодна, в залежності від типу застосовуваного матеріалу.